• شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبج لغایت 6 بعد از ظهر
  • نمونه دستگاه های ساخته شده

تولید کنندگان با روش های مختلفی تولیدات خود را به بازار روانه می کنند. گاهی به صورت تکی و گاهی هم به صورت بسته های چند تایی. از این رو محافظت از محصولات تا زمان فروش یکی از دغدغه های تولید به شمار می رود. همه کالا ها فورا در بدو ورود به بازار به دست مصرف کننده نمی رسد و فروخته نمی شود به همین دلیل برای جلوگیری از آسیب های احتمالی آن ها را به شیوه درست بسته بندی می کنند. گاهی اوقات بسته بندی ها جنبه محافظتی دارد و گاهی جنبه زینتی به خود می گیرد.

در کنار بسته بندی های مرسوم مقوایی و کارتنی، بسته بندی کردن با لایه شفاف شرینک طرفداران پرو پا قرصی پیدا کرده است. سادگی، به صرفه بودن و محدودیت های کم در فرآیند شیرینگ سبب شده تا این لایه های شفاف محبوبیت روز افزونی پیدا کنند. امروزه در بسیاری از محصولات شرینک کردن جایگزین بسته بندی کاغذی و سلولوزی شده است.

دستگاه شرینک پک

دستگاه شرینک پک ( به انگلیسی Shrink Wrap Machine ) وسیله ای بسیار کاربردی است که تولید کنندگان به راحتی می توانند محصولات خود را به کمک آن بسته بندی کنند. از ویژگی های شیرینگ کردن می توان به قرار گیری چند تایی محصولات در کنار هم، محافظت از بسته بندی اولیه و درج تبلیع روی کالا اشاره داشت.

این دستگاه دارای سه قسمت اصلی بدنه، نقاله و تونل حرارت دهی است. اساس کارکرد آن نیز بدین شکل است که نایلون شیرینگ با اندازه ای بر اساس ظاهر محصول دور آن انداخته می شود. سپس بسته به آرامی به کمک نوار نقاله حرکت می کند تا داخل تونل حرارتی قرار گیرد. حرارتی که به نایلون می خورد سبب انقباض آن می گردد که یکی از ویژگی های مواد پلاستیکی است. این جمع شدگی سبب تشکیل یک لایه نازک و هم شکل محصول می شود. منبع حرارتی می تواند به وسیله المنت برقی یا مشعل های گازی باشد.

نحوه عملکرد دستگاه شرینک پک

انواع دستگاه شرینک پک

دستگاه شیرینگ پک در دو دسته تونلی و بدون تونل تولید می شود. شیرینگ تونلی برای محصولات بزرگ و تولید انبوه و مدل بدون تونل که شرینک کابینی نیز نامیده می شود در کارگاه ها، بسته های کوچک و تولید محدودتر استفاده می شود. در نوع تونل دار محصول وارد محفظه حرارتی شده و از سمت دیگر آن خارج می شود اما در شرینک پک کابینی کالا داخل محفظه گذاشته و سپس بعد از تکمیل فرآیند از داخل کابین برداشته می شود.