راه های افزایش عمر تشک خوشخواب

شاید یکی از سوال هایی که بعد از خرید تشک خوشخواب ذهن شما را درگیر کند عمر آن است. عمر تشک خوشخواب جدا از کیفیت ساخت و مواد به کار رفته که بسیار مهم هستند، تابع شرایط استفاده ما نیز هستند که در افزایش عمر تشک کمک زیادی می کند.

بیشتر بخوانید: تشک سفت بهتر است یا نرم ؟

  1. چرخ کاری دور تشک که توسط دستگاه دور دوز تشک انجام می گیرد یکی از مراحل مهم تولید است. حتما تشک هایی که از لبه دوزی محکم و مناسبی برخوردارند تهیه کنید.
  2. هنگام خرید، حتماً به وزن خود به عنوان یکی از پارامترهای مهم توجه کنید و بهترین و مقاوم‌ترین تشک را انتخاب کنید.
  3. حتماً تشک و تخت خود را در سطح هموار و خشک قرار دهید.
  4. برخی از تخت ها دارای سطح زبر یا تیز هستند، بنابراین سعی کنید زیر خوشخواب از ملحفه یا یک تکه موکت برای حفط بهتر تشک استفاده کنید.
  5. از آنجاییکه خاصیت ارتجاعی اسفنج به کار رفته در ساختمان تشک در طول بازه زمانی به تدریج کاهش می‌یابد،برای جلوگیری از تغییر شکل یک قسمت تشک و پوسیدگی پارچه رویه، حداقل هر دو ماه یک بار آن را پشت رو کرده و هر شش ماه یکبار آن را سروته نمایید. همچنین می‌توانید بعد از هر استفاده با آرام ضربه زدن به سطح تشک به حفظ فرم آن کمک کنید.
  6. تشک خود را به طور منظم هر چند وقت یکبار جاروبرقی بزنید. با جارو زدن از ایجاد آلرژی جلوگیری کرده و از غبار، سلول‌های مرده پوست و هرگونه ذره و آلودگی و باگ در بستر خود خلاص شوید.
  7. از پد محافظ تشک به عنوان اولین روکش تشک استفاده کنید. استفاده از محافظ تشک از نفوذ مایعات به سطح تشک و لک شدن آن جلوگیری و به حفظ ظاهر و تمیزی سطح تشک شما کمک می‌‌کند.
  8. نگذارید بچه‌ها با پریدن روی تشک از آن به عنوان توری آکروبات استفاده کنند.
  9. از قرار دادن اجسام سنگین،‌ داغ و خیس روی سطح تشک جداً پرهیز نمایید.

 

  • به نقل از تشک رویال