اهمیت تجهیزات و ماشین آلات بسته بندی بر کسی پوشیده نیست. شرینک کردن با دستگاه شرینک پک یکی از راه های بسته بندی است. این دستگاه استهلاک چندان زیادی ندارد اما به طور طبیعی یک ماشین شیرینگ با کیفیت می تواند روند تولید را به نحو احسن انجام دهد.

در ادامه به خصوصیت فنی یک دستگاه استاندارد شیرینگ پک می پردازیم. لازم است خریداران محترم به این مشخصات در هنگام خرید دستگاه مورد نظر دقت نمایند.

کوره (تونل حرارتی)

کوره یا تونل مهمترین قسمت دستگاه است و محلی است که فیلم شرینک در آن پخته یا دچار جمع شدگی می شود و بسته بندی در آن شکل می گیرد. این بخش دستگاه نیز دارای یک سری استانداردها است که در حین ساخت می بایست رعایت شود. برخی از موارد مهم را در زیر بخوانید.

  • ابعاد

نایلون شیرینک برای چسبیدن و تولید بسته بندی صحیح باید از داخل نوار نقاله ای که از وسط کوره رد شده عبور کند و آرام آرام با برخورد دما جذب بسته بندی شود. اگر طول مناسبی برای این بخش در نظر گرفته نشود فرایند شرینک کردن دچار اختلال می شود. طول استاندارد یک کوره حرارتی برای دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک معمولی ۲۰۰ سانتی متر است. اگر این میزان کمتر یا بیشتر شود می بایست دما یا سرعت دستگاه نوار نقاله را تغییر داد.

  • ضخامت ورق

ورق به کار رفته در تونل می بایست از جنس گالوانیزه و ضخامت ۲ میلی متر انتخاب شود. نازکی این قسمت سبب از دست رفتن حرارت می شود.

  • انرژی مصرفی

انرژی مورد نیاز در این بخش عموما به کمک برق تامین می شود. المنت های روی دیواره وظیفه تولید حرارت را دارند. صنایع ماشین آلات محبوب با استفاده از برنر های گازی (مشعل) در کنار المنت برقی، این دستگاه را دوگانه سوز کرده است.

در نظر بگیرید با توجه به افزایش قیمت مصرفی برق این اقدام توجیه اقتصادی فراوانی دارد. قیمت مصرف گاز به نسبت برق در کشورمان ارزان تر است. سعی کنید دستگاه شیرینگی را تهیه کنید که هم با برق و هم با نیروی گاز کار کند.

  • عایق کاری

برای ذخیره حرارت تولید شده و بالا رفتن بازدهی و کاهش مصرف انرژی، بدنه کوره عایق سازی می شود. معمولا پشم سنگ به دلیل مقاومت حرارتی گزینه مناسبی برای این کار است. از ویژگی‌های اصلی عایق پشم سنگ، مقاومت در برابر آتش و شعله ور نشدن است. استفاده از آن سبب صرفه جویی در هزینه ها می شود و نیازی نیست به صورت مداوم دمای کوره را تغییر داد. از طرفی عایق سازی این بخش از داغ شدن بیش از حد بدنه دستگاه تا حد زیادی جلوگیری می کند. این بخش نباید در روند تولید حذف و به ورق کاری اطراف کوره بسنده شود.

  • فن ها

برای ایجاد سیرکولاسیون هوای داغ از فن استفاده می شود. پره های این فن که در بالای سر کوره نصب می شود می بایست از جنس آلومینیومی انتخاب شود. عدم تعبیه این فن در دستگاه سبب می شود از کارایی حرارتی کوره به شدت کاسته شود و کوران هوای داغ شکل نگیرد. همچنین در بخش خروجی تونل نیز با نصب دو فن در بالا و پایین خنک کاری محصول شرینک شده را ضمانت می کنند. وجود این فن ها ضروریست و در کیفیت شرینک تاثیر به سزایی دارد.

پره های فن از جنس آلومینیوم

پره های فن از جنس آلومینیوم

المنت

منبع حرارتی در تونل به کمک المنت تامین می شود. با توجه به فضای کوره تعداد این المنت ها می بایست کافی باشد تا پوشش حرارتی تکمیل شود. استفاده از المنت های سفارشی و استاندارد اهمیت ویژه ای دارد.

المنت میله ای استاندارد

المنت میله ای با خم های استاندارد

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید دستگاه استرچ پالت

برنرهای گازی

در کنار المنت ها، برای دوگانه سوز کردن دستگاه شرینک پک از برنر یا مشعل ها گاری استفاده می شود. برنرها می بایست از ورق استیل و شرکتی ساخت باشند تا استاندارد در آن ها رعایت شده باشد. این نوع برنر به مراتب کیفیت سوخت، طرح و آرایش شعله بهتری دارد. لبه‌های طولی برنر جهت افزایش ایمنی و کیفیت به‌طور کامل لبه‌ برگردان یا فرنگی پیچ شده‌ است. گاهی برای کاهش هزینه از لوله های سوراخ دار دست ساز استفاده می شود که کیفیت تولید حرارت کاهش می یابد. یکی دیگر از معایب مشعل های دست ساز گرفتگی زود به زود سوراخ ها و همچنین عدم یکنواختی تولید حرارت است.

برنر گازی شرینک پک دوگانه سوز

برنر گازی شرینک پک دوگانه سوز

پرده نسوز

درب ورودی و خروجی تونل می بایست با لایه ای محافظتی پوشیده شود. وجود این پرده ضمن جلوگیری از هدر رفت دما از خطرات حرارتی کوره جلوگیری می کند. این لایه از جنس پرده نسوز انتخاب می شود. گاهی دیده شده برخی تولید کنندگان این بخش را از جنس برزنت های معمولی انتخاب می کنند که بعد از مدت کوتاهی از بین رفته و خطر آتش سوزی را به همراه دارد. همچنین پرده نسوز می بایست در دو لایه با فاصله چند سانتی متری از یکدیگر نصب شود.