قطعات سنگین خودرویی، موتور ها، قالب های صنعتی و … که بسته بندی اولیه خاصی ندارند و با پالت جابجا می شوند برای نگهداری بهتر با پوششی نایلونی استرچ پیچی می شوند. این کار باعث می شود در هنگام انبار داری و حمل و نقل محافظ شوند و از به هم خوردگی و ریزش محتویات روی پالت نیز جلوگیری به عمل آید. دستگاه استرچ پالت صنعتی به منظور انجام این امر تولید می شود.
در زیر به شما اطلاعاتی می دهیم که یک استرچ پیچ صنعتی خوب چه ویژگی هایی دارد.

بلبرینگ های زیر صفحه گردان

بلبرینگ هایی که در این قسمت استفاده می شوند در حقیقت به نوعی بخش اعظمی از وزن پالت را تحمل می کنند. برای افزایش طول عمر، بلبرینگ ها را داخل غلافی از جنس پلاستیک پلی اورتان جاسازی می کنند. این کار سبب می شود ۵ سال عمر مفید را ضمانت کند. بسیاری از تولید کنندگان به دلیل هزینه این بخش را کنار می گذارند و به قرار گیری بلبرینگ داخل پوششی تفلنی ساده بسنده می کنند. تفلون ها به مرور ظرف مدت کوتایی در بارهای متعدد خرد یا دچار لهیدگی می شوند و در نهایت سبب آسیب به خود بلبرینگ می شود.

بلبرینگ های قرار گرفته در پوششی از جنس پلی اورتان

بلبرینگ های قرار گرفته در پوششی از جنس پلی اورتان

دنده میز گردان

این دنده ها در بازار به صورت پیش ساخته وجود دارند. اما استفاده از جنس مرغوب ضمن کیفیت و یکنواختی حرکت صفحه گردان سبب جلوگیری از پاره شده زنجیر نیز می شود. دنده هایی با استاندارد ISO9001 تضمین بهتری می دهند. البته در زیر این چرخ دنده بزرگ بلبرینگی قرار می گیرد که انتخاب آن از جنس خوب نیز تاثیر بسیاری در عملکرد و عمر این مجموعه چرخشی دارد.

دنده میز گردان دستگاه استرچ پالت

دنده میز گردان دستگاه استرچ پالت

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید دستگاه شرینک پک

لینیر گاید

یکی از بخش های مهم دستگاه استرچ پالت سیستم لینیر گاید یا راهنمای خطی است. در حقیقت حرکت مجموعه رول گیر به کمک این قسمت است. به لینیر گاید سیستم ریل و واگن نیز گفته می شود. این قطعه بستری برای حرکت دقیق است و با ویژگی هایی نظیر نوع بار قابل تحمل، نوع پیچ خوری، دقت واگن و … تولید می شوند. محل قرار گیری لینیر گاید در داخل دکل دستگاه استرچ پالت است.

بسیاری از تولید کنندگان استرچ پالت صنعتی به جای سیستم یاد شد از حرکت بلبرینگ های ساده بهره می گیرند که دقت کافی در حرکت ندارد و امکان خلل در بالا و پایین شدن وجود دارد. حذف این قطعه قیمت دستگاه را کاهش محسوسی می دهد.

ریل و واگن در دستگاه استرچ پالت

ریل و واگن در دستگاه استرچ پالت

سینی گردان

اگر چه همه استرچ پالت ها دارای این بخش هستند، اما تولید این قسمت از پلیت ضخیم ۱۰ تا ۱۵ میلی متری تضمین تحمل بهتر پالت ها را نوید می بخشد. سینی دوار می بایست به کمک برش لیزری گرد بری شود.