ماسک یا روبند به پارچه ای گفته می شود که به منظور تشکیل لایه ای ایمنی – حفاظتی در برابر نفوذ آلودگی و میکروبی موجود در هوا، روی دهان قرار می گیرد. برای تولید این وسیله  بهداشتی نیازمند خدمات برشکاری انواع پارچه ماسک پزشکی است.

انواع ماسک پزشکی

– ماسک های پزشکی انواع مختلفی دارند که از نظر سطح نفوذ با یکدیگر متفاوت هستند. ماسک‌های معمولی دولایه کشدار از ساده ترین نوع آن محسوب می شوند که برای محافظت یک طرفه و جلوگیری از پخش شدن قطرات دهان و مخاط بینی در هنگام عطسه کارایی دارد. این محصول از پارچه اس ام اس یا پارچه های دو لایه ساده تولید می شود.

– گونه از ماسک ها که در دسترس همه قرار دارد و برای استفاده عموم به فروش میرسد ماسک های جراحی یا ماسک های سه لایه هستند. بدون ماسک‌های جراحی، بیماری‌های ناشی از هوا به احتمال زیاد از طریق قطرات تنفسی منتقل می‌شوند.این ماسک ها از پارچه ملت بلون بی بافت، اسپان و اس ام اس تولید می شود که برای جلوگیری و ایمنی بیشتر در مقابل آلودگی ها کارایی بهتری دارند.

– ماسک‌های فیلتردار نظیر N95 و کربن فعال از دیگر گونه های ماسک محسوب می شوند که برای کادر درمانی در اتاق های نگه داری مریض های واگیردار استفاده می شود.

برشکاری رول پارچه ماسک پزشکی

صنایع ماشین آلات محبوب به منظور تولید راحت تر ماسک بدون نیاز به خرید دستگاه، خدمات برشکاری انواع پارچه ماسک پزشکی را ارایه می دهد. ماسک های سه لایه که این روزها استفاده فراگیری در بین مردم دارد از رول های بزرگ با عرض ۱۶۰ سانتی متری تولید می شوند. برای مثال یک رول مادر از پارچه اسپان برای تبدیل به ماسک نیازمند کاهش عرض است.

عملیات برش پارچه ماسک در عرض و گرماژ مختلف ۱۷ تا ۲۵ سانتی متر توسط دستگاه رول بر پارچه در این مجموعه به صورت اجرتی انجام می گیرد. دقت برش ها کمتر از ۲ میلی متر است و برای تولید بدنه ماسک مطلوب خواهد بود.

 

در این راستا این مجموعه دستگاه رول بر پارچه اتوماتیک و دستگاه رول بر پارچه دستی را تولید و عرضه کرده است. شرکت های علاقه مند برای سفارش ساخت و خرید این ماشین آلات نیز می توانند با این مجموعه در تماس باشند.