خرید تشک خوشخواب

ما معمولا هنگامی قصد خرید تشک جدید می‌کنیم که به امراض مختلفی مانند کمر درد، دردهای مفصلی و یا انحراف ستون مهره‌ها دچار شویم. گرچه در این برهه خریدن تشک استاندارد لازم و ضروریست اما ممکن است به رفع دائمی مشکلات کمک کاملی نکند. پس بهتر است تا دیر نشده تشک استانداردی خریداری کنید. در زیر مختصر درباره انواع تشک خوشخواب توضیحاتی ارائه شده است.

انواع تشک خوشخواب

تشک های خواب متعددی در بازار موجود است که می توان به تشک بادی، مموری فوم، فنری متصل، فنری منفصل، لاتکس و … اشاره کرد. اما به طور کلی دو نوع تشک بیشتر شناخته شده است، تشک فنری و دیگری تشک اسفنجی. هرکدام از این تشک ها ویژگی ها و مزایای خود را دارند که مشتریان بر اساس نیاز خود یکی از ان ها را تهیه و استفاده می کنند.

تشک فنری

خوشخواب های فنری از قدیمی‌ترین انواع تشک خوشخواب هستند. داخل این تشک‌ها از فنر استفاده شده که موجب انعطاف قابل ملاحظه ای می شود. در این از نوع تشک‌ها، فنرها به دو صورت متصل یا منفصل به کار می‌روند. در تشک فنری متصل، فنرها در سراسر تخت به یکدیگر متصل هستند اما در تشک فنری منفصل یا پاکت اسپرینگ سیم‌پیچ‌ها درون پاکت‌هایی در کنار هم قرار گرفته‌اند. این چینش مجزا موجب می‌شود تا هر یک از فنرها به صورت جداگانه عمل کند و روی یکدیگر تأثیر نگذارند. نتیجه آن که در تشک فنری منفصل سر و صدای ناشی از اصطکاک وجود ندارد و به دلیل عملکرد جداگانه فنرها پشتیبانی بهتری از کمر و ستون فقرات می‌شود.

بیشتر بخوانید: تشک سفت بهتر است یا نرم؟

تشک طبی

تشک های اسفنجی به تشک طبی معروف هستند. طبع سفتی داشته و برای کسانی که مشکل استخوانی و عضلانی دارند توصیه بیشتر می شود. این تشک ها لایه های متعددی دارند که هریک از این لایه ها ویژگی منحصر به فردی به تشک می دهد. مثلا لایه ای نرم، لایه ای ضربه گر و لایه ای سبب خنک نگهداشتن تشک می شود. الیاف پنبه و کتان، الیاف مصنوعی پلی استر و لایه های اسفنج از مواد داخلی تشک های طبی هستند.

ضخامت خاصی از این لایه های فوم و پارچه در کنار یکدیگر قرار می گیرد و در انتها به کمک دستگاه دور دوز تشک اتوماتیک یا دستگاه دور دوز تشک نیمه اتوماتیک دور دوزی می شوند.

تشک فنری

تشک فنری

ویژگی تشک خوشخواب استاندارد

یک تشک استاندارد باید پارچه‌ای با دوخت محکم و جنس خوب داشته باشد. دوخت‌ها و طرح‌های آن نباید آنقدر برجسته باشد که به کمر و بدن آسیب برسانند، بلکه انعطاف‌پذیری بالایی باید داشته باشند تا هر وزنی را تحمل کنند و زود گود یا پاره نشوند. تشک‌های طبی استاندارد مقداری سفتی دارند چرا که نرمی بیش از اندازه سبب درد کمر می‌شود. خوشخواب ها می بایست در هنگام خرید بسته بندی باشند تا آلودگی محیط در ان نفوذ نکرده باشد. این پلمپ به کمک دستگاه بسته بندی تشک صورت می گیرد.

تشک خوشخواب استاندارد

تشک خوشخواب استاندارد

تشک خوشخواب استاندارد

اندازه تشک می بایست ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر بزرگتر از فرد باشد. مقاومت در برابر نفوذ آب نیز از ویژگی های مهم خوشخواب قابل اعتماد است. اگر پارچه به کار رفته در تشک از الیاف بی کیفیت تولید شده باشد، ممکن است باعث بروز بیماری‌های آلرژیک و ناراحتی‌های پوستی شود.